Idea AC 23 kW Plus

Idea AR 23 kW
2017-06-14
Grundfos
2017-03-30
idea-ac-23kw-plus-r

Idea AC23 kW Plus

Standardní dodávka pro celý sortiment Design vyřešil zejména umístění všech vnitřních součástí a nalezl optimální kompromis mezi kompaktností a snadnou údržbou.

Široký hořák z nerezové oceli s 11 rampami (pro 18, 23 a 24 kW), 13 rampami (pro 28kW) a 15 rampami (pro 32 kW) zajišťuje tiché spalování s dobrým rozptylem.

Digitální elektronické zapalování se třemi pokusy zapálení plamene zvyšuje spolehlivost ve všech klimatických podmínkách, při „studeném“ i „teplém“ startu.

Průběžná proporční/integrální modulace plynu řízená deskou s plošnými spoji HONEYWELL, pro režim ÚT i TUV prostřednictvím dvou teplotních senzorů (pro TUV a ÚT), určuje s přesností téměř 1 K jistotu přednastavených úprav.

Vysoký výkon

Vysoce výkonné čerpadlo z těch nejspolehlivějších, doplněné o snadno odnímatelné odvětrání, zvolené tak, aby tvořilo úctyhodnou hydraulickou jednotku vhodnou pro všechny modely. Jeho výkon posiluje systém elektronických funkcí.

Postcirkulace proti přehřívání s 15s řízením, za všech podmínek, tepelná rovnováha mezi průtokem a vratným tokem, také po velkém odpouštění TUV, zatímco v režimu ÚT umožňuje v trvání 5 min. zužitkovat veškeré zbytkové teplo.

Ochrana proti zamrznutí aktivovaná při 5 °C a v režimech TUV i ÚT, zvyšuje teplotu kotle na 15 °C. Zamezuje se tak riziku, že by kotel mohl zamrznout v prostředí s nízkou teplotou. V případě nedostatku plynu se zastavení provozu kotle zobrazí na displeji.

Funkce ochrany proti zaseknutí čerpadla vyšle to čerpadla i po delší době jeho nečinnosti pětisekundový impuls, každých 24 hodin, který čerpadlo spustí, čímž se zamezí jeho zablokování v důsledku oxidace.

Funkce technického servisu usnadňuje nastavení provozu spalování. Stisknutím resetovacího tlačítka na více než 3 sekundy je možné kotel spustit, v minimálním nebo maximálním výkonu, na 15 minut a provést nezbytné nastavení plynového ventilu.

Spínač tlaku vzduchu zajišťující, že účinnost fungování kotle