ABX

Alcaplast
2017-03-30
Idea AC 23 kW
2017-02-16

ABX

Historie výroby krbových kamen na severu Cech a zrejme v celém tehdejším Ceskoslovensku zacíná v 80. a 90. letech 20. století. V té dobe soucasní spolecníci firmy ABX s.r.o. Rumburk, ješte jako zamestnanci podniku místního prumyslu Rukov Rumburk, rozvíjeli a realizovali topenárskou výrobu kotlu Dakon, prímotopných a akumulacních elektrokotlu, radiátorových clánku a dalších výrobku.

V roce 1987 soucasný jednatel spolecnosti Jaroslav Vomela se svými spolupracovníky v provozovne Rukov – Jiretín pod Jedlovou zahájil vývoj a výrobu prvních krbových kamen. Díky dlouholetým zkušenostem v topenárské výrobe a kvalite zpracování výsledných produktu se velmi brzy priradili k predním výrobcum krbových kamen v CR.

Po privatizaci podniku Rukov Rumburk v roce 1992 se soucasní spolecníci ABX dohodli na založení vlastní firmy bez zahranicní majetkové úcasti. Výrobu zahájili s dvaceti zamestnanci a rocní produkce ctyr typu kamen dosahovala celkove cca 300 ks. Krbová kamna nebyla na ceském trhu známa a tak první výrobky putovaly do zahranicí. Teprve postupem casu si krbová kamna našla místo na ceském trhu.

Spolecnost dnes zamestnává více než 300 zamestnancu ve výrobních závodech v Rumburku a ve Varnsdorfu. Rocní produkce kamen v posledních letech presahuje hranici 25 000 ks a krome Ceské republiky má radu spokojených zákazníku i v Nemecku, Rakousku, Itálii, Recku, Švýcarsku, Holandsku, Belgii, Švédsku, Finsku, Polsku, Slovensku, Litve, Lotyšsku, Belorusku, Rusku, USA aj.

Všechna vyrábená kamna jsou konstruována na principu „dvojího spalování“ a u nové rady výrobku je již využíván princip „terciárního spalování“. Vysoká kvalita vyrábených krbových kamen a krbu je dosahována díky dlouholetým zkušenostem a profesionalite všech pracovníku, a proto kamna se znackou ABX splnují mimo jiné nejvyšší normy DIN+ v autorizovaných zkušebnách v Nemecku a v Rakousku.

Více informací o spolecnosti ABX naleznete na oficiálním webu www.abx.cz/